Kış Bahçesi Perdesi

Modern yaşam tarzının doğal bir sonucu olarak hayatımızın bir parçası haline gelen kış bahçeleri, dekorasyonda şıklık oluşturan perde modelleriyle daha da dikkat çekiyor. Özelliğinden dolayı keyif veren bahçelerin, doğru perde seçimiyle verdiği huzuru ikiye katlanabilir. Kış bahçelerinin tavan kısmına uygulanan kış bahçesi perdesi, hem işlevsel özellikte hem de şık görünümlü ürünlerdir. İhtiyaca ve isteğe göre manuel olarak uygulanabildiği gibi, otomatik olarak da tasarlanabilir. Üstelik kullanım amaca sadece klasik perde işlevinden ibaret değildir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak, mekanda ısı dengesini sağlamak ve içerinin enerjisini korumak amaçlı tasarlanan ürünlerin, düz ya da nakışlı, stor ve zebra gibi modelleri vardır. 

Kış bahçesi perdesi, genel olarak motorlu sistem ile çalışır. Uzaktan kumanda ile rahatlıkla kullanılabilen sistem, kış bahçelerinde hem konforu hem de şıklığı bir arada sunmaktadır. Ancak mekanizmalı ve manuel uygulama türleri de vardır. Kış bahçelerine uygulanacak perde sistemleri, hem mekanın durumuna ve özelliklerine hem de kişilerin istek ve ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanmalıdır. Bambu dokuma, kuşam, ahşap ve screen perde modelleri arasından tercih yapılabilir. İsteğe göre tamamıyla ışığı kesen modelleri de bulunmaktadır. Plese modeli fazla tercih edilen sistemler, kış bahçeleri için en kaliteli perde uygulamasıdır. Özel mekanizma ve sistemleri gereği diğer perde modellerine oranla daha maliyetli olsa da, kullanım amacı ve estetik görünümü düşünüldüğünde maliyetine göre kat kat avantajlı ürünlerdir. 

Kış bahçesi perdesi konusunda kullanıcılara birçok alternatif sunulmaktadır. Temel amaç olarak mevsimsel koşullarda rahat etmek için tasarlanan sistemlerin, görsel açıdan da farklı zevklere göre seçeneği çoktur. Önceleri daha çok caferestaurant ve büfe gibi alanlarda sıkça gözümüze çarpan kış bahçesi perdeleri, günümüzde evlerde de fazla uygulanan bir sistemdir. Ürünlerde renk ve desen seçeneği bulunmasına rağmen, rahatlatıcı etkisinden dolayı daha çok beyaz, krem ve bej renkler tercih edilmektedir. Sistem, ısı ve ışıktan gerektiği kadar faydalanmayı sağladığı gibi, zararları ışınları koruyucu etkisi bulunmaktadır. Kış bahçelerine uygulanacak perde sistemleri, renk, çalışma sistemi, kumaş ve fiyat açısından birçok seçenekten oluşmaktadır. 

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Ocak 8, 2020
Kasım 11, 2019
Ekim 1, 2019
Ağustos 16, 2019

Bir cevap yazın

  1. Kış Bahçesi Perdesi için yorumda bulun

    Kış Bahçesi Perdesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kış Bahçesi Perdesi için ilk yorumu yapabilirsin.